KONST / Litografier / Litografi 4297037
nr 429 7037
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Litografi, Stig Lindberg (1916-1982), 1977, flicka som håller tavla, 28x20, signerad med blyerts: 139/280 Stig, L -77', litteratur: Eronn, Gisela, Tusenkonstnären Stig Lindberg, Prisma 2003, sid 156
Stig Lindberg, svensk formgivare och målare född 1916, död 1982.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 25 september 2006
kl 16:00:01
25/9 15:55:04
1.200 kr
25/9 15:56:34
Stig Lindberg
Läs mer om Stig Lindberg